Odkazy

*

Zasílání novinek
Počitadlo přístupů

TOPlist

Aktuality

21.10.2019 prodej zimní obuvi

Přestože nás konec října překvapuje nezvykle vysokými teplotami, tak vzhledem k pokročilému datu a na vaše přání jsme již obměnili vystavenou obuv za zimní modely. Na zimu jsme plně připraveni, všechna zimní obuv je od našich dodavatelů už skladem a vystavena. Jako vždy Vás čeká v našem obchodě bezkonkurenčně největší výběr z kvalitní obuvi. Samozřejmě máme také stále velký výběr i celoročních a nezateplených modelů.

7.4.2019 aktuální stav parkování u obchodu

Ulice před naším obchodem je dělící hranicí mezi zónou regulace a oblastí bez rezidentního parkování. Konkrétně, chodník před obchodem je po celé délce ulice bez rezidentního parkování a je možné na něm parkovat bez omezení, avšak právě z tohoto důvodu je velmi vytížen a volné místo se hledá obtížně. Na druhé straně ulice (naproti obchodu) je již parkování od pondělí do pátku regulováno systémem rezidentního parkování, stejně tak jako další parkovací místa kolem celého parku na náměstí 28.října. V této oblasti je možné parkování nerezidentů jednu hodinu zcela zdarma, což je časově pro nákup obuvi ve většině případů dostatečná doba. Vytíženost parkovacích míst je cca 70% kapacity, takže by neměl být problém pro naše zákazníky své vozidlo zaparkovat. V případě, že nejste rezidenty v naší oblasti a využijete placené (1.hodina zdarma) parkovací místo v regulované zóně, je nezbytné zadat do systému poznávací značku automobilu. To můžete učinit několika způsoby. Ve vašem prohlížeči počítače nebo mobilu si otevřete stránku pro zadání parkování přímo u nás, nebo výchozí stránku, zvolte možnost zaplatit parkovné, nastavte oblast 1-02 a dál se řiďte pokyny stránky. Obdobně budete postupovat, pokud si stáhnete aplikaci (např. z Google Play) "Parkování v Brně", která je jen jakousi nadstavbou uvedených stránek. Nevýhodou tak pouze je, že pro registraci je nutné zadat platební kartu, ze které má být hrazeno parkovné, a to i v případě, že hodláte využívat pouze bezplatné hodiny. Pokud se vám z nějakého důvodu nechce zadávat číslo své kreditky do systému Velkého bratra, je pak další možností zadat poznávací značku vozidla do parkovacího automatu (samozřejmě i v případě bezplatné hodiny). Parkovací automaty jsou po obvodu parku tři, jak na vzdálenější straně, tak na obou bočních stranách. Na nám nejbližší stranu se při realizaci nějak bohužel opomnělo. To nejlepší ale nakonec. V sobotu není oblast nijak regulována, můžete parkovat i v modrých zónách bezplatně a bez zadávání poznávací značky auta třeba celý den! Doufáme, že vám tyto informace byly užitečné a pomůžou vám při návštěvě našeho obchodu. Celý systém se však bude od podzimu měnit a my vás budeme o těchto změnách opět informovat.

21.10.2018 k dotazům na barefootovou obuv

Protože jsme zaměřeni pouze na zdravé dětské obouvání, barefootovou obuv neprodáváme a ani se k tomu i přes nabídky různých "dodavatelů" nechystáme. Souhlasíme sice s názorem, že chůze "na boso" je pro děti prospěšná, avšak toto tvrzení se týká pouze nezpevněných venkovních povrchů (park, lesní cesta atp.). Ve většině případů je však nošení barefootové obuvi ve smyslu správného a zdraví prospěšného obouvání kontraproduktivní a může vést i k vážným zdravotním komplikacím. Tento názor sdílí také většina pediatrů a ortopedů. Tvrzení prodejců této neobuvi o návratu k přirozené chůzi jsou tak naprosto stupidní, účelové a nejsou podpořené žádnou klinickou studií. Není bez zajímavosti, že zatímco u nás tato "módní" vlna kulminuje, ve vyspělých státech je poptávka po tomto způsobu obouvání naprosto zanedbatelná. A v USA již muselo po prohraných soudních sporech několik společností své klienty za zničené zdraví nošením barefootů odškodnit. Bude nanejvýš zajímavé sledovat, zda k nám dojde i tato fáze a budou padat žaloby na výrobce a prodejce barefootů i u nás. Prostor proto určitě je, už se setkáváme s následky po dvou-třech letech nošení těchto "bosých" bot a s vesměs planými nadějemi kdysi tak eko-bio orientovaných maminek, že nyní něco kvalitní obuví zachrání. Argumentace stoupenců barefootů o bosých afrických dětech a dětech rodících se přirozeně bez bot je přinejmenším úsměvná a bez ohledu na staletý vývoj Evropanů. V tom případě  odložte i své oděvy, přestaňte používat internet, mobily nebo hygienické pomůcky (také s kartáčkem na zuby se jistě ještě nikdo nenarodil). Je až zarážející jak této hysterii podléhají i vzdělané maminky, u nichž by se dal čekat logický úsudek. Pokud se chce někdo dobrovolně vrátit do středověku a riskovat zdraví svých dětí, je to jeho volba. My se na tom však podílet nebudeme! Považujeme však za nejvýš smutné, že se k tomu vzhledem k poptávce propůjčila i řada výrobců jinak kvalitní obuvi, přestože jsou si vědomi, že taková neobuv nemůže nikdy získat certifikaci zdravotně nezávadné obuvi. Ale peníze, jak známo, nesmrdí. A o ty jde některým výrobcům a prodejcům až na prvním místě. 

11.12.2014 dárkové poukázky v prodeji

Chcete podarovat své synovce, neteře, vnoučata atd. praktickým dárkem - kvalitní dětskou obuví? Nabízíme Vám možnost zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500, 1000 a 1500Kč.

 
Žirafka - zdravé dětské boty - Brentwood © | Sunlight webdesign - tvorba www stránek