Odkazy

*

Zasílání novinek
Počitadlo přístupů

TOPlist

Aktuality

26.3.2020 uzavření obchodu prozatím stále trvá

Naši drazí zákazníci, příznivci zdravého obouvání a přátelé!

Zítra to bude již dva týdny, co máme náš obchod uzavřen z důvodu nařízeného opatření karantény obyvatel proti koronaviru. Nejenom pro vás zákazníky, ale i pro nás, to nemohlo přijít v méně vhodnou dobu. Přestože máme obchod "k prasknutí" plný jarní obuvi a většina z vás ji pořídit ještě nestačila, nemáme možnost vám ji prodat. Vládní opatření však respektujeme, předpokládáme, že poradci vlády z řad epidemiologů své odbornosti rozumí a pokud je vnímán prodej botiček jako riziko, nepřísluší nám to jakkoliv zpochybňovat. Nezbývá, nežli se obrnit trpělivostí, vydržet a doufat v brzký návrat stavu do normálu. Voláte a píšete s dotazy, zda by nebyla nějaká možnost prodeje. Bohužel nebyla, je možný jenom prodej bezkontaktní, tedy prostřednictvím eShopu. Jak jistě víte, celou dobu naší existence nesouhlasíme s nákupem obuví tímto způsobem, jelikož pořízení botiček považujeme bez zkoušení a podle daných potřeb, včetně anatomie a zdravotních indispozic dítěte, za nezodpovědné, vhodné maximálně jen pro obyvatele odlehlých oblastí bez dostupné kamenné prodejny. V dnešní době by samozřejmě a zcela výjmečně takové řešení nákupu své opodstatnění míti mohlo. Se současným stavem však z nás nikdo nepočítal ani při sebevětší fantazii. Bohužel, zprovoznění fungujícího eShopu (i pro desetitisíce našich skladových položek) je časově natolik náročné, že vzhledem i k jeho pouze dočasné potřebě, je nyní prakticky nemožné. Doufáme, že se dočkáme zrušení pozastavení provozu v dohledné době. Snad to s námi, při současné karanténě včetně doporučovaných omezení pohybu venku pro vaše děti, překonáte a zachováte nám svou přízeň. Není lepšího léku na trudomyslnost, nežli smysluplná práce. Pracovat nám, stejně tak jako valné části z vás, není prozatím umožněno. Stýská se nám po naší práci a stýská se nám po vás, našich zákaznících. Chybíte nám vy a moc i vaše děti! Celá pandemie bude mít navíc jistě veliké dopady na naše životy, na ekonomiku a její skutečný dosah je nyní odhadnout obtížné. Tak jako pro nás, tak i pro většinu z vás, ať už podnikáte nebo jste zaměstnanci, můžou být nadcházející měsíce (ne-li roky) náročné i na udržení své práce, jsme všichni na jedné lodi. Doufejme, že to všichni ustojíme beze ztrát.

Moc vám všem děkujeme za povzbudivá slova a také my vám všem přejeme, abyste vy i vaši blízcí současnou nelehkou situaci zvládli ve zdraví. Držte se!

14.3.2020 Dočasné uzavření prodejny

Z důvodu rozhodnutí Vlády České republiky o uzavření všech obchodů (mimo vyjímek, které se na nás nevztahují) s účinností od 14. března 2020 je naše provozovna na dobu neurčitou uzavřena.
Toto nařízení by mělo být průběžně ještě aktualizováno se stanovením dalších vyjímek. Sledujte média. Samozřejmě vás budeme informovat prostřednictvím našich stránek www.zirafka.com o vývoji situace.

2.3.2020 jarní čepička se Žirafkou

Od dnešního dne až do vyčerpání zásob jsme si pro vás a vaše děti připravili stovky dárečků k nákupu, odstupňované podle výše vaší útraty. Jak by se vám líbila třeba kšiltovka?

2.3.2020 Prodej jarní obuvi

Paní Zimě jsme už u nás dali vale a jsme připraveni plnit vaše přání s jarním zbožím. Jako vždy máme pro vás připraven dostatečný výběr různých typů a střihů. Moc se na vás těšíme!

21.10.2018 k dotazům na barefootovou obuv

Protože jsme zaměřeni pouze na zdravé dětské obouvání, barefootovou obuv neprodáváme a ani se k tomu i přes nabídky různých "dodavatelů" nechystáme. Souhlasíme sice s názorem, že chůze "na boso" je pro děti prospěšná, avšak toto tvrzení se týká pouze nezpevněných venkovních povrchů (park, lesní cesta atp.). Ve většině případů je však nošení barefootové obuvi ve smyslu správného a zdraví prospěšného obouvání kontraproduktivní a může vést i k vážným zdravotním komplikacím. Tento názor sdílí také většina pediatrů a ortopedů. Tvrzení prodejců této neobuvi o návratu k přirozené chůzi jsou tak naprosto účelové a nejsou podpořené žádnou klinickou studií. Nošení barefootové obuvi může zejména vést k vysokému riziku poranění, přetěžování Achillovy šlachy, valgozitě kotníčků a dalším. V USA již dokonce došlo po prohraném soudním sporu i k odškodnění zákazníka za nošení barefootů. I my se už setkáváme se zdravotními následky po dvou-třech letech nošení těchto "bosých" bot. Není bez zajímavosti, že zatímco u nás tato "módní" vlna kulminuje, ve vyspělých státech je poptávka po tomto způsobu obouvání naprosto zanedbatelná. Argumentace stoupenců barefootů o bosých afrických dětech a dětech rodících se přirozeně bez bot je přinejmenším úsměvná a bez ohledu na odlišný vývoj Evropanů. V tom případě  odložte i své oděvy, přestaňte používat internet, mobily nebo hygienické pomůcky (také s kartáčkem na zuby se jistě ještě nikdo nenarodil). Je až zarážející jak této hysterii podléhají i vzdělané maminky, u nichž by se dal čekat logický úsudek. Pokud se chce někdo dobrovolně vrátit do středověku a riskovat zdraví svých dětí, je to jeho volba. My se na tom však podílet nebudeme! Považujeme však za nejvýš smutné, že se k tomu vzhledem k poptávce propůjčila i řada výrobců jinak kvalitní obuvi, přestože jsou si vědomi, že taková neobuv nemůže nikdy získat certifikaci zdravotně nezávadné obuvi a není ani prodejci nabízena jako obuv volnočasová do nezpevněného terénu. Ale peníze, jak známo, nesmrdí. A o ty jde některým výrobcům a prodejcům až na prvním místě. 

11.12.2014 dárkové poukázky v prodeji

Chcete podarovat své synovce, neteře, vnoučata atd. praktickým dárkem - kvalitní dětskou obuví? Nabízíme Vám možnost zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500, 1000 a 1500Kč.

 
Žirafka - zdravé dětské boty - Brentwood © | Sunlight webdesign - tvorba www stránek