Odkazy

*

Zasílání novinek
Počitadlo přístupů

TOPlist

Aktuality

22.10.2020 Rozvážková služba pro brněnské zákazníky

Vážení zákazníci,

ještě máme v paměti, jaké vám byly na jaře uzavřením obchodu způsobeny problémy s nákupem obuvi. Tato situace se i k naší lítosti opět v nejdůležitější prodejní sezóně opakuje. Rádi bychom vám vyšli vstříc a umožnili potřebnou zimní obuv pro své děti zakoupit. Jelikož obchod je nařízením Vlády uzavřen a naše společnost neprovozuje z rozumných a známých důvodů eShop, je tak možné vám vyhovět jediným způsobem, tj. rozvážkovou službou. Nemáme sice k dispozici obrázkový katalog námi prodávané obuvi, který by vám stejně neposkytnul informace o potřebných nebo dostupných velikostech, ale jsme schopni s vámi vybrat vhodnou obuv po telefonické konzultaci. I když taková rozvážka bude mít jistý punc překvapení, z naší praxe víme, že ve většině případů dáte na naše doporučení. Samozřejmě, nebudete-li s nabídkou spokojeni, zůstane vám možnost zboží při rozvážce odmítnout. Jaký bude tedy postup a podmínky této služby?

  • abychom předešli problémům se špatnou velikostí, nejprve doma své dítě přeměříte podle námi uvedeného postupu .
  • s naměřenými údaji nás kontaktujte telefonicky na tel. 545 213 667 pouze v době od 10:00 do 12:00 hodin (Po-Pá).
  • po telefonu s vámi provedeme konzultaci, kde nás bude zajímat typ obuvi, zda půjde o obuv dívčí či chlapeckou, požadované barevné provedení, předchozí zkušenosti s konkrétními modely s ohledem na vaše preference, cenová hladina atd.
  • na základě vašich informací vám dovezeme na udanou adresu mezi 13. a 17. hodinou téhož dne (či v jiný sjednaný termín) odpovídající obuv, pokud možno minimálně tři různé modely na výběr. Rozvážka bude provedena k prvním dveřím, obuv nemůže být vyzkoušena venku.
  • rozvážka je zdarma, avšak z toho důvodu je minimální hodnota objednaného zboží 700 Kč, přičemž nebude možné poskytovat slevy na zákaznické karty. Omlouváme se, ale nejsme vzhledem k nákladům na rozvoz a ani z kapacitních důvodů schopni rozvážet zboží pro mimobrněnské zákazníky. Snad budete mít někteří možnost doručení na brněnskou adresu.
  • platba je možná pouze v hotovosti, účet vám bude následně zaslán e-mailem.

Doufáme, že tento způsob prodeje vám usnadní pořízení potřebné obuvi, jakož i náš obchod při současných ztížených podmínkám udrží při životě. Snad se v dohledné době budeme opět potkávat v naší kamenné prodejně. Přejeme vám všem hodně sil v této nelehké době a především pevné zdraví, jak vám, tak vašim blízkým.

Vaše Žirafka

21.10.2020 Nařízené uzavření prodejny

Z důvodu rozhodnutí Vlády České republiky o uzavření maloobchodních prodejen (mimo množství vyjímek, které však většinu obchodů povolují) je naše provozovna od 22.října 2020 uzavřena na dobu neurčitou.
Od pátku 23.10. bude pro brněnské zákazníky zřízena rozvážková služba. Více vás budeme již zítra informovat zde prostřednictvím našich webových stránek.

9.10.2020 aktuální epidemiologická opatření

V návaznosti na vyhlášená opatření Vládou ČR ze dne 8.10.2020 vás žádáme o dodržování následujících podmínek:

1)    Vstup do prodejny pouze s rouškou (respirátorem), mimo dětí do 2 let věku.
2)    Dítě nebo děti ze společné domácnosti smí doprovázet pouze jedna dospělá osoba, přičemž počet dětí z této společné domácnosti není ve skupince omezen. V prodejně je povolen současný nákup max. 4 skupinkám (zákazníkům) současně, dalším zákazníkům bude umožněn vstup až poté, co některý z předchozích zákazníků prodejnu opustí a počet nakupujících se sníží na 3 skupinky nebo méně.
3)    Zákazníci ve skupinkách jsou povinni dodržovat mezi jinou skupinkou rozestup minimálně 2 metry od sebe, rovněž zákazníci čekající před prodejnou jsou povinni dodržovat rozestup min. 2 metry.
4)    Zákazníkům a dětem s příznaky onemocnění (kašel, kýchání, rýma …) nebude vstup do prodejny a nákup umožněn.
5)    Obuv zkoušejte vždy jen na čistou a suchou ponožku!
   
 Prosíme, omezte dobu nakupování a kontakt s našimi pracovníky na nezbytné minimum. Naši zaměstnanci pravidelně čistí exponovaná místa a dodržují hygienické podmínky. Zákazníkům je k dispozici desinfekční gel.

8.10.2020 vystavení zimní obuvi

Podle aktuální předpovědi počasí bude od neděle, tedy prakticky od příštího týdne, konec teplotám atakujícím 20 stupňovou výši. Má se výrazně ochladit a teploty padnou v příštím týdnu i pod 10 stupňů Celsia. Z tohoto důvodu od pondělního odpoledne budeme mít na obchodě již veškerou zimní obuv vystavenou. Do této soboty (10.10.) vám stejně jako doposud rádi též obuv poskytneme, pouze nebude ještě vystavena. Samozřejmě máme a budeme mít stále velký výběr i celoročních a nezateplených modelů.

21.10.2018 k dotazům na barefootovou obuv

Protože jsme zaměřeni pouze na zdravé dětské obouvání, barefootovou obuv neprodáváme a ani se k tomu i přes nabídky různých "dodavatelů" nechystáme. Souhlasíme sice s názorem, že chůze "na boso" je pro děti prospěšná, avšak toto tvrzení se týká pouze nezpevněných venkovních povrchů (park, lesní cesta atp.). Ve většině případů je však nošení barefootové obuvi ve smyslu správného a zdraví prospěšného obouvání kontraproduktivní a může vést i k vážným zdravotním komplikacím. Tento názor sdílí také většina pediatrů a ortopedů. Tvrzení prodejců této neobuvi o návratu k přirozené chůzi jsou tak naprosto účelové a nejsou podpořené žádnou klinickou studií. Nošení barefootové obuvi může zejména vést k vysokému riziku poranění, přetěžování Achillovy šlachy, valgozitě kotníčků a dalším. V USA již dokonce došlo po prohraném soudním sporu i k odškodnění zákazníka za nošení barefootů. I my se už setkáváme se zdravotními následky po dvou-třech letech nošení těchto "bosých" bot. Není bez zajímavosti, že zatímco u nás tato "módní" vlna kulminuje, ve vyspělých státech je poptávka po tomto způsobu obouvání naprosto zanedbatelná. Argumentace stoupenců barefootů o bosých afrických dětech a dětech rodících se přirozeně bez bot je přinejmenším úsměvná a bez ohledu na odlišný vývoj Evropanů. V tom případě  odložte i své oděvy, přestaňte používat internet, mobily nebo hygienické pomůcky (také s kartáčkem na zuby se jistě ještě nikdo nenarodil). Je až zarážející jak této hysterii podléhají i vzdělané maminky, u nichž by se dal čekat logický úsudek. Pokud se chce někdo dobrovolně vrátit do středověku a riskovat zdraví svých dětí, je to jeho volba. My se na tom však podílet nebudeme! Považujeme však za nejvýš smutné, že se k tomu vzhledem k poptávce propůjčila i řada výrobců jinak kvalitní obuvi, přestože jsou si vědomi, že taková neobuv nemůže nikdy získat certifikaci zdravotně nezávadné obuvi a není ani prodejci nabízena jako obuv volnočasová do nezpevněného terénu. Ale peníze, jak známo, nesmrdí. A o ty jde některým výrobcům a prodejcům až na prvním místě. 

11.12.2014 dárkové poukázky v prodeji

Chcete podarovat své synovce, neteře, vnoučata atd. praktickým dárkem - kvalitní dětskou obuví? Nabízíme Vám možnost zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500, 1000 a 1500Kč.

 
Žirafka - zdravé dětské boty - Brentwood © | Sunlight webdesign - tvorba www stránek