Odkazy

*

Zasílání novinek
Počitadlo přístupů

TOPlist

Aktuality

21.10.2018 prodej zimní obuvi

Neobvyklé teplé počasí, jak se zdá, již pominulo a s příchodem ochlazení je čas se chystat k nákupu zimní obuvi. Na zimu jsme plně připraveni, všechna zimní obuv je od našich dodavatelů skladem a vystavena. Jako vždy Vás čeká v našem obchodě bezkonkurenčně největší výběr z kvalitní obuvi. Samozřejmě máme také stále velký výběr i celoročních a nezateplených modelů.

21.10.2018 parkování u obchodu po zavedení rezidentního parkování

Bohužel, ani naší ulici se nevyhnula ta největší zhovadilost bývalého vedení brněnského magistrátu nazvaná rezidentní parkování. Účinnost rezidentního parkování na naší ulici je od 1.listopadu, do té doby lze na modře vyznačených stáních parkovat bez omezení. Po tomto datu je pro naše zákazníky nejvýhodnější parkovat na parkovišti IBC na nedaleké ulici Příkop. Vzhledem k absenci dostatečného počtu odstavných parkovišť a parkovacích domů, parkovišť Park & Ride na perifériích a jejich rychlým spojením s centrem (metro nebo nadzemka), či nedostatečnému počtu parkovacích míst i pro rezidenty (kdy počet vozidel rezidentů je vyšší než počet vyhrazených míst, a tak nemají i přes uhrazený poplatek nijak garantováno, že své auta poblíž domova zaparkují), nelze námi učinit jiný závěr nežli ten, že odpovědné osoby k zavedení rezidentního parkování v Brně vedl buďto nedostatek zdravého rozumu hraničící s kretenismem, nebo naprostá ignorace vůle většiny občanů, kterou ale mají tito politici, jako jimi volení zástupci, reprezentovat. Těžko soudit, zda je k tomu v takovém případě vede honění vlastního ega, něčí lobbování nebo něco jiného. Nezdá se nám ale příliš pravděpodobné, že by se do vedení města dostali lidé tolik postrádající rozum, takže to nejspíše bude druhý případ. I když, kdoví? Na stavu, kdy je v Brně rozkopána kdejaká dopravní tepna, jejíž opravy se nečinně a dlouhodobě táhnou, nebo na stavu, kdy má být dlouhodobě uzavřen Zábrdovický most, aniž by napřed byla vybudována byť provizorní náhrada, a objízdná trasa je plánována přes jinou velkou stavbu (Dornych), taky neshledáváme ze strany primátora města a jeho náměstka pro investice a dopravu nic mimořádně inteligentního. Byť strany nově vznikající koalice před volbami deklarovaly, že rezidentní parkování zruší nebo aspoň odloží a přepracují, nyní se už nechaly slyšet, že jej ponechají a pouze snad slevní, což ovšem problémy neřeší. Takový krok je nejenom zradou na voličích (snad za čtyři roky zapomenou), ale i zbabělý. Milióny vybrané do pokladny magistrátu za poplatky a pokuty tak jistě přijdou vhod i nové primátorce.

21.10.2018 k dotazům na barefootovou obuv

Protože jsme zaměřeni pouze na zdravé dětské obouvání, barefootovou obuv neprodáváme a ani se k tomu i přes nabídky různých "dodavatelů" nechystáme. Souhlasíme sice s názorem, že chůze "na boso" je pro děti prospěšná, avšak toto tvrzení se týká pouze nezpevněných venkovních povrchů (park, lesní cesta atp.). Ve většině případů je však nošení barefootové obuvi ve smyslu správného a zdraví prospěšného obouvání kontraproduktivní a může vést i k vážným zdravotním komplikacím. Tento názor sdílí také většina pediatrů a ortopedů. Tvrzení prodejců této neobuvi o návratu k přirozené chůzi jsou tak naprosto stupidní, účelové a nejsou podpořené žádnou klinickou studií. Není bez zajímavosti, že zatímco u nás tato "módní" vlna kulminuje, ve vyspělých státech je poptávka po tomto způsobu obouvání naprosto zanedbatelná. A v USA již muselo po prohraných soudních sporech několik společností své klienty za zničené zdraví nošením barefootů odškodnit. Bude nanejvýš zajímavé sledovat, zda k nám dojde i tato fáze a budou padat žaloby na výrobce a prodejce barefootů i u nás. Prostor proto určitě je, už se setkáváme s následky po dvou-třech letech nošení těchto "bosých" bot a s vesměs planými nadějemi kdysi tak eko-bio orientovaných maminek, že nyní něco kvalitní obuví zachrání. Argumentace stoupenců barefootů o bosých afrických dětech a dětech rodících se přirozeně bez bot je přinejmenším úsměvná a bez ohledu na staletý vývoj Evropanů. V tom případě  odložte i své oděvy, přestaňte používat internet, mobily nebo hygienické pomůcky (také s kartáčkem na zuby se jistě ještě nikdo nenarodil). Je až zarážející jak této hysterii podléhají i vzdělané maminky, u nichž by se dal čekat logický úsudek. Pokud se chce někdo dobrovolně vrátit do středověku a riskovat zdraví svých dětí, je to jeho volba. My se na tom však podílet nebudeme! Považujeme však za nejvýš smutné, že se k tomu vzhledem k poptávce propůjčila i řada výrobců jinak kvalitní obuvi, přestože jsou si vědomi, že taková neobuv nemůže nikdy získat certifikaci zdravotně nezávadné obuvi. Ale peníze, jak známo, nesmrdí. A o ty jde některým výrobcům a prodejcům až na prvním místě. 

2.11.2017 Bezproblémové parkování pro naše zákazníky

Už delší dobu nás trápí stížená možnost parkování našich zákazníků v okolí naší prodejny, kde mimo soboty se jen velmi obtížně hledá místo. S potěšením Vám oznamujeme, že od dnešního dne máme pro Vás parkování zajištěné. Nově naši nakupující zákazníci mají možnost zaparkovat své vozidlo bezplatně po dobu jedné hodiny v areálu vnitřního parkoviště (za závorou) budovy IBC na ulici Příkop. Vjezd je také možný z ulice Koliště. Budova IBC se náchází 350 metrů od našeho obchodu a je tedy v pohodové docházkové vzdálenosti. Zákazník od nás dostane při placení svého nákupu v minimální hodnotě 300,-Kč lístek, který předloží společně s parkovacím lístkem na recepci IBC (ul.Příkop č.6), kde mu bude následně vyznačena hodina parkování jako uhrazená pro volný výjezd. Při delším parkování ale doplatí na místě rozdíl po odečtení bezplatné hodiny. Tato nabídka se netýká venkovního placeného stání přímo na ulici před budovou, které nazajišťuje provozovatel budovy IBC. Do podzemní garáže nemají povolen vjezd vozidla na LPG (plyn), na venkovním nekrytém parkovišti je parkovat lze.

11.12.2014 dárkové poukázky v prodeji

Chcete podarovat své synovce, neteře, vnoučata atd. praktickým dárkem - kvalitní dětskou obuví? Nabízíme Vám možnost zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500, 1000 a 1500Kč.

 
Žirafka - zdravé dětské boty - Brentwood © | Sunlight webdesign - tvorba www stránek