Odkazy

*

Zasílání novinek
Počitadlo přístupů

TOPlist

Aktuality

25.9.2023 otevírací doba - státní svátek 28.9.

Upozorňujeme naše zákazníky, že ve čtvrtek 28.9. (státní svátek) máme prodejnu otevřenou pouze od 09:00 do 12:00 hodin.

17.8.2023 V pondělí 21.8. otevíráme novou prodejnu na Lesné

Naši milí a vážení zákazníci,

s radostí vám oznamujeme, že již od příštího týdne vám budeme k dispozici na naší nové prodejně v Brně, v městské části Lesná, ulice Okružní 35, v blízkosti konečné zastávky autobusu Haškova a supermarketu Billa. V příštím týdnu budeme mít ještě prázdninovou otevírací dobu od pondělí do pátku od 9:00 do 12:00 a odpoledne od 13:00 do 17:00 (budeme tedy zavírat oproti běžné otevírací době o půl hodiny dříve), v sobotu 26.8. budeme mít zavřeno. Od dalšího týdne, tj. od 28.8. už budeme mít běžnou provozní dobu, tak jak jste u nás zvyklí.

Moc se na vás a vaše děti těšíme!

21.10.2018 k dotazům na barefootovou obuv

Protože jsme zaměřeni pouze na zdravé dětské obouvání, barefootovou obuv neprodáváme a ani se k tomu i přes nabídky různých "dodavatelů" nechystáme. Souhlasíme sice s názorem, že chůze "na boso" je pro děti prospěšná, avšak toto tvrzení se týká pouze nezpevněných venkovních povrchů (park, lesní cesta atp.). Ve většině případů je však nošení barefootové obuvi ve smyslu správného a zdraví prospěšného obouvání kontraproduktivní a může vést i k vážným zdravotním komplikacím. Tento názor sdílí také většina pediatrů a ortopedů. Tvrzení prodejců této neobuvi o návratu k přirozené chůzi jsou tak naprosto účelové a nejsou podpořené žádnou klinickou studií. Nošení barefootové obuvi může zejména vést k vysokému riziku poranění, přetěžování Achillovy šlachy, valgozitě kotníčků a dalším. V USA již dokonce došlo po prohraném soudním sporu i k odškodnění zákazníka za nošení barefootů. I my se už setkáváme se zdravotními následky po dvou-třech letech nošení těchto "bosých" bot. Není bez zajímavosti, že zatímco u nás tato "módní" vlna kulminuje, ve vyspělých státech je poptávka po tomto způsobu obouvání naprosto zanedbatelná. Argumentace stoupenců barefootů o bosých afrických dětech a dětech rodících se přirozeně bez bot je přinejmenším úsměvná a bez ohledu na odlišný vývoj Evropanů. V tom případě  odložte i své oděvy, přestaňte používat internet, mobily nebo hygienické pomůcky (také s kartáčkem na zuby se jistě ještě nikdo nenarodil). Je až zarážející jak této hysterii podléhají i vzdělané maminky, u nichž by se dal čekat logický úsudek. Pokud se chce někdo dobrovolně vrátit do středověku a riskovat zdraví svých dětí, je to jeho volba. My se na tom však podílet nebudeme! Považujeme však za nejvýš smutné, že se k tomu vzhledem k poptávce propůjčila i řada výrobců jinak kvalitní obuvi, přestože jsou si vědomi, že taková neobuv nemůže nikdy získat certifikaci zdravotně nezávadné obuvi a není ani prodejci nabízena jako obuv volnočasová do nezpevněného terénu. Ale peníze, jak známo, nesmrdí. A o ty jde některým výrobcům a prodejcům až na prvním místě. 

11.12.2014 dárkové poukázky v prodeji

Chcete podarovat své synovce, neteře, vnoučata atd. praktickým dárkem - kvalitní dětskou obuví? Nabízíme Vám možnost zakoupit dárkové poukázky v hodnotě 500, 1000 a 1500Kč.

 
Žirafka - zdravé dětské boty - Brentwood © | Sunlight webdesign - tvorba www stránek